Platyna

Naukowcom z Forlle’d udało się zmniejszyć cząsteczki platyny i uniknąć tworzenia warstwy filmu na skórze co pozwoliło na opracowanie biologicznie kompatybilnych i wysoce wydajnych produktów o wyjątkowych właściwościach przeciwutleniających. Zjonizowana platyna jest podstawą całej serii kosmetyków platynowych, jest odporna na wszelkie formy aktywnego tlenu, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry.

Forlle’d posiada patent na tworzenie niskocząsteczkowej zjonizowanej platyny. Zgodnie z tą technologią, arkusze platynowe są rozdrabniane do wielkości 15 - 50 mikronów. Następnie, w obecności cukrów, wody i aktywnych form grzybów Aspergillus, sproszkowaną platynę poddaje się fermentacji w temperaturze 40-43 ° C w konwencjonalnej obróbce ultradźwiękowej. Średnia wielkość cząstek platyny Forlle'd wynosi 26 mikrometrów. W rezultacie po 2-3 miesiącach otrzymujemy organiczny związek platyny o wysokim stopniu jonizacji.

 

Co zyskujemy przez zjonizowaną platynę:

  • Zjonizowana platyna działa lepiej oraz bardziej trwale niż konwencjonalne przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze takie jak koenzym Q-10 czy kwas α-liponowy działają jedynie na 11 form aktywnego tlenu, podczas gdy zjonizowana platyna na wszystkie. Cząsteczki zjonizowanej platyny eliminując wszelkie formy aktywnego tlenu.
  • Zjonizowana platyna daje długotrwały efekt. Podczas gdy konwencjonalne przeciwutleniacze, takie jak koenzym Q10 lub kwas alfa-liponowy, tracą swoją aktywność po neutralizacji ROS, platyna pozostaje aktywna przez cały czas znajdowania się w skórze.
  • Zjonizowana platyna jest bardzo aktywna, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Przeciwdziała przebarwieniom, zmarszczkom oraz cieniom.
  • Zjonizowana platyna stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.
  • Zjonizowana platyna jest w pełni bezpieczna dla ludzi. Ponadto, platyna jest dopuszczona jako dodatek do żywności przez japońskie Ministerstwo Zdrowia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl