Równowaga mineralna

Naukowacy Forlle’d wprowadzili nowe podejście do utrzymania równowagi mineralnej obok biostymulacji komórek i utrzymywanie właściwego środowiska zewnątrzkomórkowego.

Pomimo ogromnych osiągnięć nauki mineralnej, nadal można oczekiwać wielkiego przełomu, w szczególności w odniesieniu do ich wpływu na tworzenie się tkanek i narządów, aktywacji enzymów i reakcji chemicznych, a także ich wpływu na rozwój różnych chorób.

W medycynie i w biologii komórkowej dobrze znany jest wpływ minerałów na zachowanie komórek. Dla przykładu : wapń odgrywa ważną rolę w mocowaniu ponadpodstawnych warstw naskórka do warstwy podstawnej, peptydy miedzi kontrolują odnowę komórkową i procesy gojenia, obecność cynku jako części enzymów zależnych w hormonach insuliny, żelazo jako część hemoglobiny, selen, platyna i złoto jako przeciwutleniacze. Dodatkowo wpływ głównych składników mineralnych, takich jak wapń, sód, chlorek magnezu, fosfor i potas na kontrolowanie nerwów kurczliwość mięśni, impulsów oraz transportu przez błony komórkowe.

Do poprawnego działania fizjologicznego organizmy żywe muszą zachować równowagę między kationami i anionami. Zaburzenie tej równowagi może powodować poważne skutki uboczne.

Masowa produkcja żywności i stosowanie pestycydów oraz nawozów sztucznych, doprowadziła do wyniszczenia gleby i jej zubożenia z minerałów, co jest głównym powodem niedoboru minerałów w diecie. Biorąc pod uwagę fakt, że organizmy żywe nie mogą syntetyzować ani produkować nieorganicznych substancji jest to bardzo ważne dla skóry.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że brak równowagi lub niedobór minerałów może przyczynić się do większości, jeśli nie do wszystkich komplikacji zdrowotnych, na przykład niedoboru wody, która jest przewodnikiem. Jednak aby dobrze spełniać swoje funkcje wymaga minerałów, ponieważ woda bez jonów mineralnych jest złym przenośnikiem.

W przemyśle kosmetycznym powszechnie stosuje się minerały z jednej wartościowości, takie jak sód i potas, które są rozpuszczalne w wodzie i łatwo wchłaniają się przez skórę zwiększając rozpuszczalność innych substancji czynnych. Przy czym w celu utrzymania równowagi mineralnej ważne jest, aby wprowadzić kolejne minerały z 2 wartościowości, takie jak wapń i magnez, które mają słabą rozpuszczalność w wodzie.

W celu dostarczenia komórce skóry wapnia, magnezu, sodu i potasu ważne jest, aby zjonizować te minerały i wprowadzić je jako część kwasu organicznego, który rozkłada się na bi-węglan sodu. Działa on jako bufor, w kwaśnym/podstawowym roztworze węglanu oraz przy produkcji gazu i wody jako produktu końcowego w cyklu kwasu trichlorooctowego. Wytwarzana woda może zwiększyć poziom nawilżenia w skórze bez wywoływania naprężeń.

Kwasy nieorganiczne w porównaniu do kwasów organicznych przypominają aniony i większość kwasów nieorganicznych wytrącanie lub kryształy w reakcji z wapniem, który źle wpływa na rozpuszczalność i organizm.

 

Wprowadzając minerały jako część związków organicznych, takich jak octan wapnia, jabłczan wapnia, glukonian wapnia itp w procesie fermentacji, stosuje się różne typy drożdży, enzymów, bakterie kwasu mlekowego itp. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (5 nm) w produktach Forlle ‘d spełnia istotną rolę środka nawilżającego i stabilizatora macierzy zewnątrzkomórkowej; transportuje jony wapnia i magnezu na skórę. Zdolność niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego do transportowania jonów dwuwartościowych, takich jak Ca + 2 wykazano w różnych badaniach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl