Produkcja niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.
Laboratorium Forlle'd posiada własny patent na sposób wytwarzania niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.
Ciało ludzkie składa się z wielu substancji, w tym glikoprotein, których celem jest wiązanie białka i cukru. Kwas hialuronowy jest jednym z głównych rodzajów glikoproteiny. Występuje w wielu różnych miejscach w ciele ludzkim, a także odgrywa istotną rolę jako główny składnik matrycy wewnątrz tkanki łącznej.
Kwas hialuronowy jest jednym rodzajem glukozaminoglikanów i składa się z kwasu glukuronowego i N-acetylo-glukozaminy. Jest również nazywany heteropolisacharydem lub heteroglycanem.
Heteropolisacharydy składają się z więcej niż dwóch rodzajów monosacharydów i mają prostą konstrukcję. Jednostką powtarzająca się z polisacharydów w wielu przypadkach są disacharydy, składające się z aminokwasów i kwasów uronowych. Niektóre aminokwasy mają grupę siarczanu (-SO3), polisacharydy z grupy siarczanu nazywamy mukopolisacharydami, ponieważ są galaretowate.
Utlenianie szóstej grupy alkoholowej glukozy do grupy karboksylowej tworzy kwas hialuronowy.
Maltoza staje się dwoma cząsteczkami glukozy przez hydrolizę lub przez działanie maltazy (enzymu). Dodając grupę aminową do glukozy otrzymuje się glukozaminę. Gdy grupa aminowa glukozaminy jest acetylowana, stają N-acetylglucosamin, a z drugiej strony rodnik kwasu hialuronowego.
Forlle'd wprowadził dwa jony obok sodu - wapnia i magnezu, które są niezbędne do konstrukcji mostu z jonami, które są więcej niż dwuwartościowe i sprawiają, że kwas hialuronowy ma stałą matrycę.
Główne etapy produkcji kwasu hialuronowego Forlle’d można podsumować w następujący sposób:
- Słód/fermentacja
- Sterylizacja
- Dodanie zjonizowanych składników mineralnych
Zmniejszenie wielkości tej cząsteczki sprawia, że jony są bardzo skuteczne jako przeciwutleniacze, posiadają wpływ na peroksydację lipidów i wolnych rodników, co zostało udowodnione przez Chunlin Ke et al w 2011.
Cząsteczka kwasu hialuronowego ma powinowactwo do absorbowania wilgoci do 6000 razy większe w stosunku do masy ciała.
Prosta struktura chemiczna kwasu hialuronowego, który jest powtórzeniem (kwasu N-acetylo glukozamino glukuronowy) sprawia, że cząsteczki pomimo zmiany rozmiaru nie zmieniają swojej aktywności.
Jeśli połączymy wszystkie informacje odnośnie LMHA, stanie się jasne, jak ta technologia stabilizuje zewnątrzkomórkowe struktury, zmniejsza jego uszkodzenia (antyutleniacza), stabilizuje kolagen i elastynę, zapobiega odwodnieniu, zmniejsza ciśnienie zewnętrzne i stymuluje syntezę kolagenu i fibroblastów poprzez aktywację receptora CD44.
Funkcje niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego w produktach marki Forlle’d
Produkty z niskocząsteczkową platyną:
Platyna w standardowym rozmiarze jest aktywna i bezpieczna, na przykład standardowe cząsteczki wielkości 1/8000 ~ 1 / 10.000 mm tworzą koloidalny roztwór, o ograniczonym działaniu. Natomiast ten rodzaj koloidalnego roztworu platyny ma słabą przewodność elektryczną i cieplną, a co za tym idzie wykazuje słabe wchłanianie. Substancja koloidalna ma niskie właściwości przenikania i słabe działanie antyoksydacyjne.
Technologia opracowana przez Forlle'd pozwoliła zmniejszyć wielkość cząstek platyny do 1/1 mln ~ 1/10 milionów poprzez nowoczesny proces jonizacji. Pozwala to wodzie stać się lepszym przewodnikiem, a co za tym idzie platyna zwiększa swoje funkcje antyoksydacyjne.
Zjonizowana, niskocząsteczkowa platyna wchodzi w interakcje z wodą i tworzy w niej roztwór bardziej jednorodny niż koloidalny. Jej dyspersja bardziej zbliżona jest do roztworu wodnego. Pozwala to cząsteczkom wody na przenoszenie cząsteczek metalu poprawiając przenikanie i działanie antyoksydacyjne.
Poza właściwościami przeciwutleniającymi, platyna może również stymulować aktywność komórek skóry. Zjawisko to można wytłumaczyć przez tworzenie optymalnej temperatury dla środowiska komórkowego. Platyna jest jednym z metali w przyrodzie, który jest w stanie generować promieniowanie podczerwone o długości fali od 4 do 14 mikronów, tak zwanych "promienie wzrostu". Działanie promieniowania podczerwonego o długości fali od około 10 mikronów aktywuje wszystkie cząsteczki o polaryzacji elektrycznej, dwie fale zachodzą na siebie i pojawia się zjawisko rezonansu. Średnia temperatura ludzkiego ciała to 36,5 ° C, jeśli przetłumaczyć tę wartość do długości fali, to wynosi 10 mikronów. Jeśli tłumaczymy wartość długości fali platyny (10 mikronów) do temperatury będzie równa 36,5 ° C, a więc jest to temperatura optymalna dla procesów chemicznych w organizmie.
Produkcja niskocząsteczkowych ceramidów:
Laboratorium Forlle'd posiada własny patent na wytwarzanie ceramidów.
Ceramidy to jedna z głównych części składowych naskórka umieszczona w przestrzeniach międzykomórkowych i błonach komórkowych. Wraz z nasyconymi kwasami tłuszczowymi i cholesterolem, ceramidy tworzą nieprzepuszczalną dla wody barierę i zapobiegają nadmiernej utracie wody z powodu odparowania oraz utrzymywania komórek warstwy naskórka w stanie nienaruszonym.
Ostatnie badania wykazały, że ceramidy uczestniczą w wielu komórkowych mechanizmach przekazywania sygnałów, które regulują podział komórek i różnicowanie.
Istnieje sześć rodzajów ceramidów znajdujących się w ludzkiej skórze; Forlle'd używa ceramidów typu III, których liczba maleje wraz wiekiem.
Naturalne ceramidy mają punktów o wysokiej temperaturze topnienia i nie rozpuszczają się łatwo z innymi składnikami, takimi jak woda, olej lub etanolu. Aby rozwiązać ten problem, wiele firm kosmetycznych korzysta z symulowanych ceramidów jako środki zmiękczające skórę na przykład cholesterolu/ oktylododecylu lauroiloglutaminianu i sphingoglycolipid zamiast naturalnych ceramidów.
Forlle'd wprowadził i opatentował technologię, która umożliwi produkcję zjonizowanych ceramidów o niskiej masie cząsteczkowej. Ta technologia pozwala na zastosowanie naturalnych ceramidów nie tylko w kremach, ale również lotionach i roztworach wodnych bez używania aktywnych detergentów.