Ceramidy
Ceramidy

Ceramidy są naturalnymi elementami warstwy rogowej skóry, odpowiedzialne za utrzymanie bariery lipidowej i ochrony skóry. Forlle’d opatentował syntetyczne ceramidy tożsame z ludzkimi, co pomaga utrzymać nawilżenie skóry i przywrócić jej funkcje ochronne.

Wraz z nasyconymi kwasami tłuszczowymi i cholesterolem, ceramidy tworzą nieprzepuszczalną dla wody barierę skóry aby zapobiec nadmiernej utracie wody z powodu odparowania. Ostatnie badania wykazały, że ceramidy uczestniczą w wielu komórkowych mechanizmach przekazywania sygnałów, które regulują podział komórek i różnicowanie.

Istnieje sześć rodzajów ceramidów w ludzkiej skórze; Forlle'd używa ceramidów typu III, których ilość maleje wraz wiekiem. Ceramidy-3, wykazują maksymalny tropizm wobec ceramidów skóry ludzkiej, przyczyniając się do regeneracji struktur błonowych i zwiększając właściwości przewodzenia skóry.

Takie podejście pozwala na wytworzenie naturalnych ceramidów nieograniczonych, aby produkty do pielęgnacji skóry były łagodne, niepozostawiające tłustej warstwy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl