Nawilżenie i biostymulacja
Nawilżenie i biostymulacja

Naukowcy Forlle'd opracowali niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który może przekroczyć barierę skóry w głąb i ustabilizować poziom zewnątrzkomórkowego środowiska poprzez zapobieganie odwodnieniu, stymulację syntezy kolagenu i elastyny, zmniejszeniu ciśnienia zewnętrznego i wprowadzeniu aktywności przeciw utleniacza.

Ciało ludzkie składa się z komórek, które prowadzą procesy fizjologiczne niezbędne do życia i rozwoju. Komórki te wydzielają substancje pozakomórkową do swojego otoczenia, które utrzymuje odpowiednie warunki. Jest to niezbędne do ich aktywności biologicznej, proliferacji i ruchu (cytotaksji). Z wiekiem ilość tych produktów w środowisku zewnątrzkomórkowym zmniejsza się, co ma ogromny wpływ na proces starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy jest jednym z głównych elementów otaczających komórki kości, skóry, oczu i mózgu. W stawach nadaje poślizg aby ruch kości był sprawniejszy, w skórze zlokalizowany jest w skórze właściwej, absorbuje wodę razem z kolagenem i elastyną nadając elastyczność i miękkość skórze.

Głównym powodem, dla którego skóra dziecka jest bardzo nawilżona i elastyczna jest to, że posiada ona dużo kwasu hialuronowego. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego dramatycznie spada. U dorosłego człowieka maleje do 1/20 w stosunku do dziecka. Przez co skóra traci objętość, staje się zwiotczała i pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy to najbardziej nawilżająca substancja, ponieważ utrzymuje 6000 g wody na gram i nie zależy od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura i wilgotność. W celu utrzymania odpowiedniej ilości tych cząsteczek w skórze i uzupełnienia tych rozkładanych przez enzymy, takie jak hialuronidazy i

metaloprotienazy, które są opuszczone w skórze, cząsteczki te powinny być uzupełniane systematycznie.

 

Regularna masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego wynosi około 1.200.000, która wynosi 2.76 μ. W stosunku do wielkości pojedynczej komórki, której 1 μ jest trzy razy większa, a w porównaniu do przestrzeni między warstwy rogowej naskórka, który jest 200-250 nm jest 13,8 razy większe. Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy nie wchodzi w głąb skóry, przez co nie działa tak jak niskocząsteczkowy.

Forlle'dowi naukowcy rozwiązali ten problem opracowując metodę pozyskania niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl