Opóźnienie starzenia

Zasadniczo istnieją dwie grupy metod korekcji wieku:

  • metody korekcji starzenia mające na celu korygowanie skutków starzenia się
  • metody korekcji starzenia mające na celu blokowanie przyczyn starzenia się

Do pierwszej grupy należą przede wszystkim procesy podnoszenia i modelowania utraconych lub zmienionych objętościowo tkanek. Procedury te są bardzo popularne wśród kosmetologów i ich pacjentów. Mogą one być inwazyjne jak i nieinwazyjne. Niestety nie mają wpływu na strukturę tkanki i w rezultacie ich efekt nie jest długotrwały.

Ta grupa metod korekcji wieku zawiera także stosowanie: kwasu hialuronowego i implantów kolagenowych. Jednak procedury te nie wpływają na strukturę skóry, więc nie walczą skutecznie z oznakami starzenia skóry. 

Druga grupa sposobów wpływa bezpośrednio na przyczyny starzenia. Metody te mają silne działanie antyoksydacyjne, poprawiają mikrokrążenie, regenerację i metabolizm a z wiekiem, także stosunek zmian hormonalnych. Prowadzi to do zmniejszenia procesów metabolicznych w ciele. Są to zabiegi kosmetyczne, które przywracają utraconą równowagę. Mają one działanie anty-aging na poziomie naskórka, zwiększają ilość lipidów w skórze i prowadzą nie tylko do odbudowy płaszcza lipidowego i błony, ale także zwiększają biodegradowalność olejów w skórze. Reakcja ta prowadzi do zahamowania jednego z kilku mechanizmów starzenia.

Mezoterapia i biorewitalizacja są obecnie bardzo popularne. W trakcie tych zabiegów wysokie stężenie peptydów biomimetycznych i niesprzężonego kwasu hialuronowego są przenoszone do skóry. Produkty te zawierają liczne aminokwasy, które aktywnie odmładzają skórę, ale są również formy aktywnie utlenione, które powodują powstawanie innych wolnych rodników. Dlatego też, wybór wstrzykiwania leków powinien być dokładnie rozważony.

W celu uzyskania prawdziwego efektu anty-aging, bardzo ważne jest, aby działać na kilku poziomach jednocześnie. Istotne, aby przejść przez naskórek i dostarczyć składników aktywnych do dolnej warstwy skóry, bo to właśnie w niej następują procesy powstawania zmarszczek. Głównym typem komórek skóry właściwej są fibroblasty produkujące białka strukturalnego kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego, które są niezwykle ważne. Są odpowiedzialne za dodawanie objętości skórze, dzięki czemu wygląda ona młodo i zdrowo. Z wiekiem fibroblasty produkują mniej białka strukturalnego, przez co pojawiają się zmarszczki.

Tworzenie nieinwazyjnych produktów, które poprawiają właściwości skóry jest jednym z najbardziej obiecujących kierunków w medycynie estetycznej. Stworzenie tego rodzaju produktów jest skomplikowanym procesem, który obejmuje tworzenie pochodnych niskocząsteczkowych, zjonizowanych cząstek oraz wykorzystanie jonów metali, zwłaszcza dwuwartościowych. Przykładem takiego bezpiecznego i skutecznego podejścia do przeciwstarzeniowych zabiegów są produkty Forlle’d.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl