Detoksykacja

Naukowcy Forlle'da opracowali niskocząsteczkową zjonizowaną platynę, która zatrzymuje wszystkie formy aktywnego tlenu i reguluje procesy fotostarzenia, poprzez zwiększenie zdolności przeciwutleniających skóry, a tym samym redukujących problem nagromadzenia wolnych rodników i spadku aktywności komórkowej.

Istnieją dwie główne przyczyny starzenia się skóry. Pierwsza z nich ma podłoże fizjologiczne, związane z akumulacją aktywnego tlenu generowanego wewnątrz ciała, co powoduje pogorszenie się stanu błon komórkowych i DNA, a drugą jest fotostarzenie spowodowane nagromadzeniem utleniaczy stymulowane promieniowaniem ultrafioletowym.

W obu przypadkach reakcja utleniania uwalnia wolne rodniki, które są ważne dla ludzkiej skóry, ale w niewielkiej ilości, na przykład eliminują zakażenia bakteryjne. Z drugiej strony, akumulacja tych substancji powoduje gnicie (ma to miejsce w naturze). Niektóre metale, takie jak platyna lub złoto, mają zdolność do zabezpieczenia przed korozją, która działa także na skórę, przez zmianę tlenu na coś nieszkodliwego, np wodę.

Obok licznych odkrytych antyutleniaczy takich jak koenzym Q10, witamina C, polifenoli i kwasu liponowego, najbardziej skuteczne okazało się złoto i platyna, ponieważ działają one przeciwko szeregowi utleniaczy i działają jako katalizatory. Oznacza to, że nie tracą swoich zdolności, ale są aktywne tak długo jak długą są obecne w skórze.

Naukowcy Forlle'd poprzez zastosowanie jonizacji wysokiej technologii zmniejszyli wielkość cząstek platyny. Małe rozmiary cząstek platyny umożliwiają prawidłowe interakcje z cząsteczkami wody w celu wytworzenia wodnego roztworu, a nie substancji koloidalnej. Takie rozwiązanie pozwala cząsteczkom wody przenosić cząstki metalu, poprawiając penetrację i działanie antyoksydacyjne.

Zjonizowana platyna stymuluje rezonansowe drgania fibroplastów, a więc preparaty na bazie platyny wykazują wyraźne działanie detoksykujące i doskonale zwalczają przebarwienia, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

Odkrycie sposobu na zmniejszenie rozmiaru platyny i uniknięcie powstawania koloidalnego roztworu, pozwoliły opracować biologicznie kompatybilne i wysoce wydajne produktów o wyjątkowych właściwościach przeciwutleniających. Zjonizowana platyna to baza całej serii z platyną. Potrafi zatrzymać wszystkie formy aktywnego tlenu, a tym samym zapobiec fotostarzeniu i opóźnić starzenie fizjologiczne skóry.

 

Dowiedz się więcej:

Forlle’d method of ionized low molecular Platinum production

Advantages of ionized low molecular Platinum by Forlle’d

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl