Kwas hialuronowy

Wszystkie produkty Forlle'd są oparte na niskocząsteczkowym kwasie hialuronowym, którego rozmiar pozwala na wniknięcie do najgłębszych warstw skóry. Taka głęboka nieinwazyjna penetracja kwasu hialuronowego do skóry, zwiększa interakcję komórek i pobudza syntezę. Kwas hialuronowy zapewnia dobre nawilżenie, zwiększa jej elastyczność i łagodzi objawy zmęczenia w ciągu dnia.

Rola i zalety kwasu hialuronowego w zabiegach przeciwstarzeniowych:

  • Kwas hialuronowy odgrywa istotną rolę w syntezie dodatkowych produktów komórkowych, zapobiega infekcjom i utrudnia reakcje alergiczne.
  • Jedną z najważniejszych właściwości kwasu hialuronowego jest zdolność do zatrzymywania wilgoci, aż do 6000 wielokrotności masy samej cząsteczki
  • Zdolność naprawy komórki skóry zależy bezpośrednio od poziomu kwasu hialuronowego, który spada wraz z wiekiem. Powoduje podrażnienia skóry i podatność na czynniki drażniące i alergeny.
  • Kwas hialuronowy zapobiega pojawieniu się zakażenia.
  • Zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego z wiekiem znacznie zwiększa podatność tkanki na infiltrację toksynami.
  • Kwas hialuronowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.

Głównym problemem takich samych produktów zawierających kwas hialuronowy jest to, że wielkość jego cząsteczek jest zbyt duża, aby przeniknąć do skóry właściwej, gdyż przekracza rozmiar przestrzeni międzykomórkowych i podstawowych warstw skóry.

Rewolucyjna zaawansowana technologia Forlle'd rozwiązała ten problem poprzez zmniejszenie wielkości cząsteczki kwasu hialuronowego do ultra małej wielkości, która jest wystarczająca do penetracji najgłębszych warstw skóry.

Opatentowane globalnie przez Forrle’d cząsteczki kwasu hialuronowego mają wielkość jedynie 5 nm, ich masa jest 600 - 4000 razy mniejsza niż masa zwykłej cząsteczki i dlatego są one w stanie przenikać w głąb warstwy skóry, a tym samym nawilżać i regenerować skórę od wewnątrz.

Laboratorium Forrle’d poprzez zmniejszenie cząstek kwasu hialuronowego do 5nm pozwoliło zwiększyć jego aktywność i wprowadzić na stałe do zabiegów pielęgnacyjnych.

Co uzyskujemy poprzez zmniejszenie rozmiaru kwasu hialuronowego do 5nm:

  1. Cząsteczki kwasu hialuronowego mogą być łatwo wchłaniane przez skórę i równomiernie rozdzielone między warstwy skóry, nie tworząc warstwy filmu, który zatyka pory, co wywołuje stan zapalny i nadwrażliwość.
  2. Kwas hialuronowy jest dobrze znany ze swojej zdolności do absorbowania wody. Jednakże dopiero poprzez zmniejszenie wielkości tej cząsteczki, można wykorzystać tę właściwość.

III. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy to bardzo skuteczne narzędzie dostarczające nierozpuszczalnych w wodzie dwuwartościowych jonów takich jak Ca + 2 i Mg + 2, oprócz rozpuszczalnych jonów jednowartościowych, takich jak Na + i K +, które są powszechnie stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Utrzymanie równowagi mineralnej pomiędzy tymi jonami ma wielkie znaczenie z uwagi na swój wpływ na aktywność komórkową i stabilność otaczającego podłoża.

  1. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy stanowi podłożę do dostarczania czynników wzrostu i innych składników aktywnych w zastosowaniach gojenia się ran. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy stymuluje proliferację fibroblastów.
  2. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl